"Telegrafní SW+ tcvr - Návrat jedné legendy…"


Celý článek z úvodní strany..


Před několika týdny se Dave Benson, K1SWL rozhodl po vyhodnocení svého výrobního programu ukončit výrobu stavebnice jednopásmového telegrafního KV TCVRu známého pod názvem SW+, který se během (několikaleté !) nepřetržité výroby stal ve světě QRP TCVRů legendou.
Především pro svou vynikající užitnou hodnotu, nabízející výborné vlastnosti za neuvěřitelně nízkou cenu.

 SW+ se samozřejmě nemůže srovnávat s TCVR typu Elecraft K2, TenTec Orion nebo s jinými výrobky podobného typu v parametrech jako je IP3, IMD či BDR. V jednom parametru by se ale jít s kůží na trh stydět nemusel. Tímto parametrem je „užitná hodnota“ výrobku. Vždyť za 60USD mimo USA (u nás jej lze pořídit za 1400Kč) nabízí tento drobeček superhet, kde najdeme např. laděný vstup RX, dvojitě vyvážený směšovač s Gilbertovou buňkou řady NE6.., 3xtalový mezifrekvenční filtr, slušně provedené VFO s rozladěním v základní verzi 40kHz (lze až 100kHz), dvou-obvodovou výstupní pásmovou propust, příposlech vysílaného tónu, plné a dobře fungující QSK, výkon 2,5W, odběr RX neuvěřitelných 16mA !

To vše umístěné na jedné přehledné, velmi kvalitní oboustranné DPS o rozměrech menších než QSL lístek s potiskem rozložení součástek a prokovenými dírami. Ve stavebnici pak najdete spolu s precizně provedeným stavebním návodem i všechny součástky k osazení a návod na oživení a nastavení celého TCVRu. SW+ je navržen a proveden tak, aby stavbu zvládl naprosto každý a pokud neuděláte při stavbě chybu, bude tcvr pracovat na první zapojení.

 

Superlativní hodnocení na eHAM Webu (http://www.eham.net/reviews/detail/187) ,ARRL Web (http://www.arrl.com), ohlasy mnohých majitelů z celého světa, desítky článků a emailů, ale především další stále přicházející objednávky donutily Daveho přehodnotit své rozhodnutí. Přidal jsem svou trochou do mlýna a po výměně mnoha emailů a telefonátů s Davem, K1SWL ohledně financování výroby především kvalitních DPS došlo (podle mne "naštěstí") k obratu. S potěšením tedy mohu oznámit, že se povedl "Návrat jedné legendy" - stavebnice TCVRu SW+ od SmallWonderLabs. Zpoždění objednávek bude doufejme co nejmenší. Vše ostatní zůstává při starém.
 


Bližší info lze nalézt na diskusním fóru Yahoo Groups
 - http://groups.yahoo.com/group/ok_qrp_club/files/SW%2B/ v sekci Files/SW+,
především pak geniální podrobný popis všech detailů stavby od K7QO.

Pokud byste si rádi SW+ objednali, dejte prosím vědět na e-mail na OK1RP

Doplňky k tomuto TCVRu jako potenciometry, aripoty, konektory, knoflíky, krabičky v různem provedeni jednotlivě, ale i jako celý "kit" k SW+, ale i připravované doplňkové moduly (RIT, optional IF filtr apod.) je samosebou možné poptávat také přes mne.
MNI 72, Petr OK1RP
 

Aktualizováno: 15.05.2006

Radioamatérský zpravodaj

kontakt: radio(zavináč)qrp.cz